امروزه کاربرانی هستند که می‌خواهند به صورت موقت دی اکتیو اینستاگرام یا به اصطلاح غیر فعال کنند اما تفاوت آن با حذف دائمی اکانت اینستاگرام و راه‌کار آن را نمی‌دانند.

دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام چیست؟

دی اکتیو اکانت اینستا فرایندی است که کاربران اینستاگرام با استفاده از آن اکانت خود را به صورت موقت غیر فعال می‌کنند.

بعد از اتمام این فرایند (که در ادامه آموزش قدم به قدم آن را برای شما توضیح خواهیم داد) حساب اینستاگرام شما به صورت کامل پاک نمی‌شود بلکه فقط تا زمانی که خود شما بخواهید غیر فعال می‌ماند و در طول مدتی که اکانت شما دی اکتیو است اطلاعات شما به صورت کامل حفظ می‌شود و تغییری در ظاهر و محتوای حساب شما ایجاد نمیشود.

شرایط دی اکتیو اینستاگرام چیست؟

در این قسمت می‌خواهیم در مورد شرایط دی اکتیو کردن اکانت اینستا صحبت کوتاهی داشته باشیم.

قبل از همه چیز باید به نکته‌ی مهمی توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید از طریق اپلیکیشن اینستاگرام در دستگاه های اندروید، IOS، ویندوز و… اکانت خود را دی اکتیو کنید و این کار را حتما باید با استفاده از نسخه وب اینستاگرام انجام بدهید.

هنگام دی اکتیو کردن اکانت اینستا با بخشی مواجه می‌شوید که اینستاگرام از شما دلیل غیر فعال کردن حسابتان را می‌پرسد، در این قسمت شما اگر گزینه‌ی “just need a break” را انتخاب کنید بعد از دو ساعت دوباره می‌توانید حساب خود را فعال کرده و وارد اکانتتان شوید؛ در غیر این صورت با انتخاب سایر گزینه ها تا 24 ساعت بعد از دی اکتیو کردن اکانتتان نمی‌توانید آن را فعال کنید.

در هنگام دی اکتیو بودن اکانت شما دیگر کاربران اینستاگرام نمی‌توانند آن را ببینند و حساب شما به جای آیدی با عنوان “instgrammer” به آنها نمایش داده می‌شود.

و در آخر با توجه به شرایط بالا بعد از فعال کردن دوباره اکانت تا یک هفته‌ی آینده نمیتوانید دوباره حساب خود را دی اکتیو کنید.

نکته‌ی مهم:

به یاد داشته باشید، در صورتی که اطلاعات ایمیل و شماره تلفن خود را در حساب کاربری خود ذخیره نکرده باشید، چنانچه موقع بازیابی اکانت خود رمز آن را به یاد نیاورید، بازیابی آن غیر ممکن خواهد شد؛ پس قبل از غیر‌فعال کردن اینستاگرام، از اتصال اکانت خود به یک ایمیل و شماره تلفن معتبر اطمینان حاصل کنید و حتما رمز عبور فعلی خود را یادداشت نمایید.

در ادامه برای آموزش قدم به قدم دی اکتیو کردن اکانت اینستا با ما همراه باشید!

آموزش تصویری دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

دی اکتیو اینستاگرام
دی اکتیو اینستاگرام
  1. ابتدا با استفاده از مرورگر دستگاه خود، وارد سایت اینستاگرام شوید، بعد از وارد کردن اطلاعات کاربری خود روی “Log in” کلیک کرده و وارد حسابتان شوید.
  2. سپس در صفحه‌ی باز شده روی آیکون پروفایلتان کلیک کنید و در کادر باز شده گزینه‌ی “Edit profile” را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات شوید.
  3. در بخش تنظیمات در پایین صفحه، گزینه‌ی “Temporarily Disable My Account” را انتخاب کنید.
  4. در این مرحله باید دلیل خود برای دی اکتیو کردن حسابتان را برای اینستاگرام مشخص کنید ولی قبل از آن باید بدانید کاربرد هر گزینه چیست و با انتخاب هر یک از آنها چه اتفاقی رخ می‌دهد؛ برای راهنمایی بیشتر به تصاویر بالا نگاه کنید (بهتر است گزینه‌ی “Something else” را انتخاب کنید).
  5. سپس برای تایید هویتتان دوباره رمز عبور خود را وارد کنید.
  6. بعد از انجام مراحل بالا در نهایت رو گزینه‌ی “Temporarily Disable Account” کلیک کنید.
  7. برای تایید تصمیم خود گزینه‌ی “Yes” را انتخاب کنید.
  8. اکنون، اکانت شما دی اکتیو شده است!

برای این‌که کارتان آسانتر شود دکمه زیر را لمس کنید تا مستقیماً وارد صفحه‌ی دی اکتیو اینستاگرام شوید.

دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام
دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

اکتیو کردن دوباره‌ی اکانت اینستاگرام

برای فعال کردن دوباره‌ی حساب اینستاگرام خود کافی است بعد از 24 ساعت از طریق اپلیکیشن یا نسخه‌ی وب اینستاگرام وارد حسابتان شوید.

سخن پایانی

ما در این مطلب به طور کامل نحوه‌ی دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام را برای شما توضیح دادیم، و سعی کردیم به سوالات و مشکلات احتمالی که ممکن است در زمینه‌ی این موضوع برای کاربران گرامی پیش بیاید پاسخ دهیم.

با دنبال کردن مطالب بیشتر می‌توانید مشکلات خود را در رابطه با اینستاگرام به سادگی حل کنید و اگر نظر یا مشکلی در این زمینه داشتید، می‌توانید در قسمت دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

از اینکه تا اینجای مطلب با ما همراه بودید، سپاسگزاریم!