دایرکت اینستاگرام (DM) یک ویژگی محبوب است که به کاربران این اپلیکیشن امکان می دهد تا با دوستان و دنبال کنندگان خود در اینستاگرام به صورت خصوصی ارتباط برقرار کنند.

با این حال، گاهی کاربران ممکن است هنگام استفاده از این ویژگی با خطاهایی مواجه شوند که می تواند محدودیت هایی در برقرار کردن ارتباط با دیگران ایجاد کند. در این مقاله، ما به بررسی برخی ازمشکلات دایرکت اینستاگرام و روش های رفع آنها خواهیم پرداخت.

به طور کلی سه مشکل عمده از سمت کاربران در دایرکت اینستاگرام گزارش شده است که عبارت اند از:

 1. مشکل شماره 1: عدم ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام
 2. مشکل شماره 2: پیام ها نمایش داده نمی‌شوند.
 3. مشکل شماره 2: ناپدید شدن پیام ها

مشکل شماره 1: عدم ارسال پیام در دایرکت اینستاگرام

یکی از متداول ترین خطاهای دایرکت اینستاگرام وقتی است که پیام ها ارسال نمی‌شوند. این مشکل ممکن است به چند دلیلی مانند اتصال اینترنت ضعیف، مشکلات سرور یا خطاهایی در برنامه رخ دهد. برای رفع این مشکل، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

1. اتصال اینترنت خود را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که اینترنتتان متصل است.

در ابتدا، باید بررسی کنید که اتصال اینترنت شما برقرار است یا خیر. اگر اتصال شما ضعیف است، می تواند باعث عدم ارسال پیام ها شود. قبل از ارسال هر پیام، مطمئن شوید که به اینترنت متصل هستید.

2. برنامه اینستاگرام را ببندید و دوباره باز کنید.

اگر اتصال اینترنت شما برقرار است و باز هم مشکلاتی در ارسال پیام دارید، می توانید برنامه اینستاگرام را ببندید و دوباره باز کنید. این کار می تواند به تازگی برنامه و پاک کردن هر گونه خطا کمک کند.

گاها مشکلاتی که در اینستاگرام پیش می‌آیند با یک بار بستن برنامه و دوباره باز کردن حل می‌شوند و یا با ری استارت کردن موبایل حل میشوند، پس حتما یک بار از اپلیکیشن خارج شده و دوباره وارد شوید، و یا موبایل خود را خاموش کرده و دوباره روشن کنید.

احتمالا مشکل دایرکت اینستاگرام با این گزینه حل خواهد شد.

3. از حساب اینستاگرام خود خارج شوید و مجددا وارد شوید

گزینه دیگر این است که از حساب اینستاگرام خود خارج شوید و سپس مجددا وارد شوید. این کار می تواند به بازنشانی حساب شما کمک کند و ممکن است مشکلاتی که از ارسال پیام ها جلوگیری می کند را حل کند.

برای خارج شدن از حساب اینستاگرام باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. روی آیکون سه خط در صفحه اصلی (یا Home) کلیک کنید.
 2. سپس گزینه Settings and privacy را انتخاب کنید.
 3. گزینه Log out را بزنید.
 4. و در نهایت اگر می‌خواهید اطلاعات این حساب داخل موبایل شما ذخیره نشود روی Not now کلیک کنید. در غیر اینصورت روی Save کلیک کنید.

4. برنامه اینستاگرام را به آخرین نسخه بروز کنید

اگر هیچکدام از این روش ها کار نکرد، باید برنامه اینستاگرام را به آخرین نسخه بروز کنید. این کار می تواند به رفع هر گونه خطایی که ممکن است باعث ایجاد این مشکل شده باشد کمک کند و مطمئن شود که برنامه به خوبی کار می کند.

شرکت اینستاگرام با هر آپدیت خود مشکلاتی را در این زمینه حل می‌کند تا کاربران رضایت بیشتری از این اپلیکیشن داشته باشند. شاید مشکلی که برای شما پیش آمده باشد در آپدیت های اینستاگرام حل شده اند ولی اپلیکیشن شما بروز نمی‌باشد.

در این مواقع بهترین راه این است که اپلیکیشن خود را بروزرسانی کنید.

5. کش و داده های برنامه اینستاگرام را پاک کنید

در نهایت، اگر هیچ کدام از گزینه های بالا کار نکرد، می توانید حافظه پنهان (کش) و داده های برنامه اینستاگرام را پاک کنید. این کار به حذف فایل های موقت که ممکن است مشکلاتی را ایجاد کرده باشند کمک می کند و می تواند به بازگرداندن برنامه به تنظیمات پیش فرض آن کمک کند.

با دنبال کردن این مراحل، می توانید مشکل عدم ارسال پیام در اینستاگرام را برطرف کنید:

 • به بخش Setting موبایل خودتان وارد شوید.
 • سپس گزینه Apps را انتخاب کنید.
 • روی گزینه Manage apps کلیک کنید.
 • اپلیکیشن اینستاگرام را انتخاب کنید.
 • روی Clear Data کلیک کنید.
 • و در نهایت گزینه Clear all data را لمس کنید.

کش اینستاگرام شما به خوبی پاک شد.

مشکل شماره 2: پیام ها نمایش داده نمی شوند

یکی دیگر از مشکلات متداول دایرکت اینستاگرام زمانی است که پیام ها در دایرکت شما نمایش داده نمی شوند. این مشکل ممکن است به دلیل حذف پیام توسط فرستنده یا اگر پیام به عنوان اسپم توسط اینستاگرام نشانه گذاری شود رخ دهد. برای رفع این مشکل، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

1. جعبه درخواست پیام های خود را بررسی کنید، زیرا ممکن است پیام به عنوان درخواست فیلتر شده باشد.

اگر مشکل دریافت پیام در اینستاگرام را دارید، ممکن است به این دلیل باشد که پیام ها در جعبه پستی شما نمایش داده نمی شوند. این مشکل می تواند به دلیل چندین علتی مانند حذف پیام توسط فرستنده یا نشانه گذاری به عنوان اسپم توسط اینستاگرام رخ دهد. با این حال، چندین مرحله وجود دارد که می توانید با آنها به این مشکل رسیدگی کنید و مطمئن شوید که تمام پیام ها را دریافت می کنید.

در ابتدا، جعبه درخواست پیام های خود را بررسی کنید تا ببینید آیا پیام به عنوان درخواست فیلتر شده است یا خیر. این یک مشکل متداول است و معمولا با بررسی جعبه پستی درخواست ها قابل حل است.

2. از فرستنده خواهش کنید پیام را مجددا ارسال کند.

اگر پیام شما در جعبه درخواست ها نیست، می توانید از فرستنده خواهش کنید آن را مجددا ارسال کند. این می تواند یک راه موثر برای اطمینان از دریافت پیام باشد، به خصوص اگر پیام اصلی به دلیل مشکلات فنی یا مشکلات دیگر به هر دلیلی از بین رفته باشد.

3. مسئله را به پشتیبانی اینستاگرام گزارش دهید.

در نهایت، اگر هیچکدام از این مراحل کار نکرد، می توانید مسئله را به پشتیبانی اینستاگرام گزارش دهید. این کار از طریق برنامه یا وب سایت اینستاگرام صورت می گیرد و به شما این امکان را می دهد که اطلاعات دقیقی در مورد مشکل خود ارائه دهید. با گزارش مشکل، شما می توانید به اینستاگرام کمک کنید تا هرگونه مشکل فنی را که ممکن است باعث عدم نمایش پیام ها در دایرکت شما شود، شناسایی و رفع کند.

مشکل شماره 3: ناپدید شدن پیام ها

بعضی از کاربران گزارش داده اند که پیام های اینستاگرام آنها پس از ارسال ناپدید شده اند. این مشکل می تواند به دلیل خطای برنامه یا حذف پیام توسط فرد دریافت کننده باشد. برای رفع این مشکل، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

1. برنامه اینستاگرام را به آخرین نسخه به روز کنید

اگر از کاربران پرشور اینستاگرام هستید، ممکن است از ناپدید شدن پیام‌های خود پس از ارسال آن‌ها ناامید شده باشید. این می تواند ناشی از اشکال در برنامه یا حذف پیام توسط گیرنده باشد.

برای رفع این مشکل، چندین مرحله عیب‌یابی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. یکی از گزینه ها این است که برنامه اینستاگرام را به آخرین نسخه به روز کنید، زیرا اغلب می تواند باگ هایی را که باعث ناپدید شدن پیام ها می شوند برطرف کند.

2. حافظه نهان و داده های برنامه اینستاگرام را پاک کنید

گزینه دیگر این است که حافظه پنهان و داده های برنامه اینستاگرام را پاک کنید، که می تواند به به روز کردن برنامه و حل مشکلات اساسی کمک کند.

3. از فرستنده بپرسید که آیا پیام را حذف کرده است

اگر هیچ یک از این مراحل کار نکرد، ممکن است بخواهید با گیرنده پیام تماس بگیرید و بپرسید که آیا آن را حذف کرده است یا خیر. اگرچه این ممکن است راه‌حل ایده‌آل نباشد، اغلب می‌تواند بینش ارزشمندی در مورد اینکه چرا پیام‌های شما ناپدید می‌شوند و اقداماتی که می‌توانید برای جلوگیری از وقوع آن در آینده انجام دهید، ارائه دهد.

سوالات متداول درباره مشکلات دایرکت اینستاگرام

در این بخش به سوالات متداول در زمینه دلایل بالا نیامدن دایرکت اینستاگرام پاسخ داده ایم.

آیا می توانم برای کسی که من را دنبال نمی کند پیام ارسال کنم؟

پاسخ: بله، شما می توانید با ارسال درخواست پیام به فردی که شما را دنبال نمی کند پیام ارسال کنید.

آیا می توانم اعلان های یک دایرکت چت خاصی را بی صدا کنم؟

بله، می‌توانید با رفتن به مکالمه و ضربه زدن روی نماد «i» و سپس انتخاب «بی‌صدا کردن اعلان‌ها»، اعلان‌ها را برای یک چت خاص بی‌صدا کنید.